A művészet a népé.

Képzeljünk el egy vándorcirkuszt. Vagy inkább egy teherautót, amiben együtt utaznak műalkotások, kurátorok és művészek, keresztül-kasul Oroszországon. Egy varázsdobozt, amelybe bebújva kubista formákon, a sztálinista barokktól a népiesen át a szocialista realizmusig mindenfajta ihletésű alkotásnak helye van.

Mindig velünk leszel. Só elvtárs.

Képek innen, az ez évi Oroszországi gyűjtőmunka során készültek.

A Minden múzeuma mobilmúzeum: állandó mozgásban van. Célja, hogy az ismeretlen, 'felfedezetlen' alkotókat mutassa be a közönségnek. Korokat ölel fel a tizenkilencedik század végétől napjainkig. Az ú.n. alternatív művészet kánonját írja, könyveken, kritikákon, de leginkább kiállításokon keresztül Madridtól Londonig, New Yorktól Berlinig. A kiállításokat több  mint 3oo.ooo-en látták szerte a világban. A projekt 2oo9-ben indult, és az ez évi, az orosz művészeket felölelő vállalkozás az ötödik számú.

A kiindulópont nem más, mint az orosz kultúra fővárosaként feltörekvő Jekatyerinburg (az európai-oroszföld legkeletibb csücske az Urál alatt, ugye emlékszünk, hogy az orosz design fontos központja, ld. Kibargyin és a többiek), innen indult a bazár, azaz a teherautó, a legizgalmasabb és legegyedibb alkotók felfedezésére. A különböző pontokon (Kazány, Nyizsnyij Novgorod, Szent Pétervár, és végül Moszkva) a következők kerestetettek: olyan művészek, akik szokatlanok, idősek, nem képzett művészek, hajléktalanok, fogyatékkal élők, álmodozók, vagy akik maguk sem tudják még, hogy művészek.

A talált kincseket a moszkvai kortárs képzőművészeti központban, a Dása Zsukova által grundolt Garázsban mutatják be jelenleg, a kiállítás címe nemes egyszerűséggel: No. 5. Kiállítás. Íme az ízelítő Kazanyból: